kitesurfing

Kitesurfing

Porty wodne są świetnym pomysłem na aktywny wakacyjny wypoczynek. Jedną z takich propozycji jest kitesurfing, a więc sport łączący dwa żywioły – wiatr i wodę. Jeszcze do niedawna był on raczej mało popularny, jednak coraz więcej osób docenia tego typu aktywność.

Stąd też kursy kitesurfingu stały się modne również w Polsce. Częściowo sport ten zaczyna wypierać windsurfing, ponieważ jest łatwiejszy do opanowania, a przy tym bardziej widowiskowy. Kitesurfing jest sportem dla każdego. Swoich sił próbują nie tylko dwudziesto i trzydziestolatkowie, ale również i dzieci, jak i osoby starsze. W naszej szkole kitesurfingu uczymy zarówno 10 jak i 60 latków – z jednakowym sukcesem!

Świetna zabawa

Kitesurfing oferuje świetną zabawę, a równocześnie jest formą przyjemnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, co korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Przede wszystkim wiąże się on ze wspaniałym uczuciem lekkości oraz możliwością wysokich skoków, które daje nam latawiec.

Poza tym sport ten jest niezmiernie dynamiczny, a z czasem, gdy opanujemy podstawowe umiejętności, to będziemy mogli wykonywać wysokie skoki różnorodne tricki, które wyglądają bardzo atrakcyjnie. Nauka wcale nie jest skomplikowana i właściwie każdy po odbytym kursie podstawowym może samodzielnie dalej się rozwijać. Zresztą większość osób, gdy tylko raz spróbuje tego sportu, to później regularnie organizuje wyjazdy na weekend, aby móc szlifować swoje umiejętności.

Zobacz jak to działa

Z

Wybierz kurs dla siebie. Jeśli nie wiesz co wybrać, zapytaj nas o poradę.

Zarezerwuj wpłacając 200 zł zaliczki. Nie musisz teraz podawać terminu kursu – będzie on ważny w tym i następnych sezonach.

 

Umów się na pierwsze zajęcia najpóźniej na 2 dni przed przyjazdem.

 

Opanuj kitesurfing, zdobądź międzynarodową licencję IKO i ciesz się kite surfingiem!

Kursy kitesurfingu

Jeśli chcemy szybko i bezpiecznie nauczyć się podstaw kitesurfingu, to najlepszym rozwiązaniem jest nauka z profesjonalnym instruktorem. W ten sposób znacznie przyśpieszymy czas nabywania nowych umiejętności, które będziemy mogli później samodzielnie rozwijać. Szkolenie kitesurfingu w profesjonalnej szkole to głównie zajęcia praktyczne, z krótkim wstępem teoretycznym na temat bezpieczeństwa. Minimalnym kursem, koniecznym do samodzielnego pływania jest podstawowy kurs kitesurfingu IKO 1+2. Kitesurfing w dużej mierze opiera się na umiejętności sterowania latawcem i właśnie na tę kwestię należy poświęcić najwięcej czasu. Gdy to opanujemy, kolejnym krokiem jest nauka startów z deską.

ludzie uprawiający kitesurfing

Najczęściej wybieranym kursem przez naszych klientów jest podstawowy kurs kitesurfingu. Trwa on mniej więcej od 8 do 12 godzin i pozwala opanować umiejętność pływania z wiatrem. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, aby szybko i bezpiecznie opanować kitesurfing, nie narażając się na niepotrzebne kontuzje. Choć jest to raczej sport dość bezpieczny, to jednak na początku warto poznać zasady, które pozwolą nam uniknąć wszelkich nieprzyjemności. Dlatego zdecydowanie zalecamy naukę kitesurfingu z instruktorem, a nie samodzielnie. Książki i filmy mogą wspierać nabywanie nowych umiejętności, to jednak informacji związanych z bezpieczeństwem nic nie będzie w stanie przekazać wam lepiej jak lekcja z profesjonalnym instruktorem.

ludzie uprawiający kitesurfing

Większość osób zaczynających swoją przygodę z kitesurfingiem pierwsze kroki na desce stawia pod okiem instruktora. Jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie z kilku względów. Choć kitesurfing jest dość łatwym sportem, to jednak warto mieć solidne podstawy, aby później móc bezpiecznie rozwijać swoje umiejętności. Poza tym do nauki niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Nie ma potrzeby kupować go zanim nie sprawdzimy, czy ten sport nam się podoba. Poza tym nie posiadając odpowiedniej wiedzy, możemy dokonać złych zakupów, a brak wiedzy praktycznej i teoretycznej spowoduje, że szybko uszkodzicie nowo nabyty sprzęt.

ludzie uprawiający kitesurfing

Dlatego też warto posłuchać rad od doświadczonego instruktora. Dzięki temu nie tylko unikniemy ewentualnych zniszczeń czy wypadków, ale równocześnie nauka pójdzie nam znacznie szybciej. Nie będziemy musieli samodzielnie odkrywać tajemnicy kitesurfingu, lecz zostanie nam ona przekazana tak, abyśmy jak najszybciej kwestie teoretyczne mogli wykorzystać w praktyce. Nie ma więc sensu marnować swojego cennego czasu, który można by już było poświęcić na czerpanie radości z samodzielnego pływania. Kitesurfing to naprawdę świetna zabawa i większość osób, które go próbują, później regularnie organizują sobie wyjazdy nad morze, aby móc popływać i polatać. Spróbuj, czy Tobie również się spodoba.

Jak dojechać?

Nie wiesz jak do nas trafić?

Sprawdź!

Nocleg

Potrzebujesz kwatery?

Zobacz!

Rezerwacje

Zarezerwuj kurs przed przyjazdem.

Skontaktuj się!

EASY Surf Center – Kursy Kitesurfingu

Półwysep Helski, kemping Chałupy 6
info@kurskitesurfingu.pl

 

Zadzwoń do nas:   +48 513 020 574

kursy kitesurfingu  kursy kitesurfingu  kursy kitesurfingu

Napisz do nas

15 + 11 =

EASY Surf Center - Szkoła Wind & Kite

Półwysep Helski, kemping Chałupy 6

Zadzwoń i umów się na lekcje: +48 513 020 574