Kursy Kitesurfingu IKO

 

Kursy kitesurfingu w EASY Surf Center to gwarancja szybkich i bezpiecznych postępów. Sprawdź naszą ofertę  i zdobądź uznawaną na całym świecie licencję IKO!

Zobacz jak to działa

Z

Wybierz kurs dla siebie. Jeśli nie wiesz co wybrać, zapytaj nas o poradę.

Zarezerwuj wpłacając 200 zł zaliczki. Nie musisz teraz podawać terminu kursu – będzie on ważny w tym i następnych sezonach.

 

Umów się na pierwsze zajęcia najpóźniej na 2 dni przed przyjazdem.

 

Opanuj kitesurfing, zdobądź międzynarodową licencję IKO i ciesz się kite surfingiem!


t

Masz pytania? Chciałbyś dowiedzieć się czy nadajesz się na kitesurfera? Dowiedz się więcej o kursach kite IKO.

I

Obejrzyj nasze video lub zapoznaj się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania!

Czy nadaje się na kitesufera?

Na 99% tak! Jeśli masz dwie ręce, dwie nogi, głowę i ważysz min. 35 kg to zrobimy z Ciebie kitesurfera! Wiek nie gra roli – uczyliśmy zarówno 8 latków jak i 60 latków. Wystarczy minimum sprawności fizycznej i odrobina chęci.

Czy to jest trudne?

Nie. Pod warunkiem, że korzystasz z szkolenia z profesjonalnym instruktorem. Podstawowy kurs, na którym opanujesz pływanie w obie strony trwa około 8-10 godzin. Wielu kursantów pierwszych skoków próbuje już po około 12-15 godzinach szkolenia. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że kitesurfing możemy opanować w 3-4 wietrzne dni. A teraz pomyśl… ile jest tak widowiskowych i dynamicznych sportów, których możesz nauczyć się tak szybko? Niewiele. Dlatego właśnie kitesurfing ogromnie zyskuje na popularności!

Czy to jest bezpieczne?

Kitesurfing to bardzo bezpieczny sport pod warunkiem że:

  • uczymy się go oraz uprawiamy w bezpiecznych miejscach (np. na Zatoce Puckiej lub w Egipcie)
  • odbędziemy minimum podstawowe szkolenie z certyfikowanym instruktorem
  • przestrzegamy wpajanych na kursie zasad bezpieczeństwa
  • używamy tylko i wyłącznie nowoczesnego sprzętu z dobrymi systemami bezpieczeństwa

Dlatego zanim wybierzesz szkołę kitesurfingu sprawdź kto będzie Cię uczył oraz na jakim sprzęcie. W EASY Surf Center pracuje tylko doświadczona kadra z uprawnieniami IKO lub PZkite a szkolenia odbywają się na nowym, co roku wymienianym sprzęcie renomowanej marki Nobile.

Kurs indywidualny czy grupowy? Co wybrać?

To zależy od Twoich oczekiwań. Kurs grupowy jest tańszy i ma więcej godzin w pakiecie, lecz trwa trochę dłużej. Kurs indywidualny pozwala na preferencyjne umawianie się na zajęcia oraz masz instruktora tylko do Twojej dyspozycji.

Obie opcje są równie skuteczne, jeśli masz więcej czasu i chcesz wydać mniej – wybierz kurs grupowy. Jeśli nie masz znajomego / partnera do grupy – nie martw się – w sezonie wakacyjnym bez problemu dołączymy się do grupy.

A co jeśli nie wieje?

Jako alternatywę na bezwietrzne dni proponujemy naukę startów z deską za motorówką, czyli tzw. wakeboarding. Jest to doskonała wprawka do kitesurfingu, ponieważ technicznie start jest bardzo podobny do tego wykonywanego przy użyciu siły latawca. Dodatkowo opanujesz równowagę na desce i oswoisz się z zakładaniem jej w wodzie.

Jeśli wakeboarding masz już opanowany, to w przypadku braku wiatru przełożymy nasze zajęcia na inną godzinę lub dzień. Kursy Kitesurfingu to nie windsurfing – bez wiatru nie jesteś w stanie zrobić postępów.

A co jeśli nie zdążę ukończyć kursu?

Nie należy nastawiać się że opanujesz kitesurfing podczas jednej wizyty w Chałupach. Jeśli będziesz chciał pływać, to na pewno odwiedzisz to miejsce nie raz, gdyż jest ono najlepsze do nauki i uprawiania kitesurfingu w Polsce. Na pewno też zakochasz się w nim tak jak my….

Oczywiście jest jak najbardziej prawdopodobne, że ukończysz kurs podczas np. tygodniowego pobytu na Helu. Natomiast jeśli z jakichkolwiek powodów nie zdążysz wykorzystać wszystkich godzin kursu, to możesz je zrealizować w innym dowolnym terminie w EASY Surf Center lub w naszej szkole kitesurfingu w Egipcie – RedSeaZone.

Masz więcej pytań?

Nie bój się ich zadać! Lubimy rozmawiać :) Odwiedź nas:

  • w biurze szkoły na kempingu Chałupy 6,
  • w naszym sklepie i siedzibie całorocznej w Poznaniu – EASY Surf Shop, ul. Warszawska 39/41
  • zadzwoń lub napisz do nas: +48 513 020 574  / info@kurskitesurfingu.pl

 

Co to jest IKO?

IKO czyli Internationa Kiteboarding Organization to organizacja zrzeszająca szkoły oraz instruktorów kite surfingu. W naszej szkole kursy kite prowadzone są wg programu IKO a po zakończeniu szkolenia każdy kursant otrzymuje międzynarodowy certyfikat.


Jak dojechać?

Nie wiesz jak do nas trafić?

Sprawdź!

Nocleg

Potrzebujesz kwatery?

Zobacz!

Rezerwacje

Zarezerwuj kurs przed przyjazdem.

Skontaktuj się!

EASY Surf Center – Kursy Kitesurfingu

Półwysep Helski, kemping Chałupy 6
info@kurskitesurfingu.pl

 

Zadzwoń do nas:   +48 513 020 574

kursy kitesurfingu  kursy kitesurfingu  kursy kitesurfingu

Napisz do nas

5 + 8 =

EASY Surf Center - Szkoła Wind & Kite

Półwysep Helski, kemping Chałupy 6

Zadzwoń i umów się na lekcje: +48 513 020 574