Kursy kitesurfingu – Chałupy, Hel

Kitesurfing, choć jest jednym z najmłodszych sportów wodnych, to równocześnie rozwija się bardzo dynamicznie. Odrobinę podobny jest do windsurfingu, jednakże nie używa się tutaj zwykłego żagla, lecz do napędzania stosuje się latawiec o powierzchni od 4 aż do 16 metrów kwadratowych. Deski do kitesurfingu są mniejsze i lżejsze niż ma to miejsce w przypadku windsurfingu, przypominają bardziej deski snowboardowe. Okazuje się, że sport ten wcale nie jest trudny. W Polsce Hel jest miejscem, gdzie organizowane są między innymi różne kursy kitesurfingu. Miejsce to oferuje bowiem najlepsze warunki do pływania na kitesurfingu.

Przede wszystkim jest tutaj dość płytko, co ma szczególne znaczenie dla osób początkujących. Poza tym jest to najlepsze w Polsce miejsce, w którym występuje odpowiedni do nauki wiatr, dzięki czemu szkolenie jest szybkie i efektywne. Jeśli więc chodzi o kurs kitesurfingu, to Hel idealnie się nadaje na stawianie pierwszych kroków. Warto zrobić to pod okiem wykwalifikowanego instruktora, który wprowadzi nas we wszystkie tajniki. Ważna jest nie tylko teoria, ale również i późniejsze praktyczne jej wykorzystanie. Z doświadczonym instruktorem oraz w sprzyjających warunkach tak naprawdę potrzebne są dwa-trzy wietrzne dni, żeby wystarczająco nauczyć się pływać, by móc później kontynuować dalszą edukację samodzielnie.

Zobacz jak to działa

Z

Wybierz kurs dla siebie. Jeśli nie wiesz co wybrać, zapytaj nas o poradę.

Zarezerwuj wpłacając 200 zł zaliczki. Nie musisz teraz podawać terminu kursu – będzie on ważny w tym i następnych sezonach.

 

Umów się na pierwsze zajęcia najpóźniej na 2 dni przed przyjazdem.

 

Opanuj kitesurfing, zdobądź międzynarodową licencję IKO i ciesz się kite surfingiem!

t

Masz pytania? Chciałbyś dowiedzieć się czy nadajesz się na kitesurfera? Dowiedz się więcej o kursach kite IKO.

I

Obejrzyj nasze video lub zapoznaj się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania!

Aktywne wakacje na Helu – kursy kitesurfingowe

Jeśli chodzi o oferowane kursy, to podstawowy kurs kitesurfingu jest najczęściej wybieranym szkoleniem przez klientów. Zdecydowanie jest on absolutnym minimum szkolenia, które należy odbyć, aby później móc się stać samodzielnym kitesurferem i otrzymać międzynarodową licencję IKO, czyli tak zwane „międzynarodowe prawo jazdy na kite”. Takie dokumenty umożliwiają później wypożyczanie sprzętu czy korzystanie ze spotów na całym świecie. Jeśli nie wiesz co wybrać i nigdy wcześniej nie pływałeś na desce z latawcem, to zdecydowanie jest to najlepsza oferta dla Ciebie. Nasze kursy kitesurfingu pozwalają zdobyć wszelkie podstawowe umiejętności niezbędne do tego, aby zacząć samodzielnie pływać.

Podczas zajęć oferujemy nowoczesny i dobrze dobrany sprzęt, dzięki któremu znacznie łatwiej jest uczestnikom opanować nowe umiejętności. To bardzo ważne, gdyż nieprawidłowo dobrany latawiec czy deska nie tylko utrudniają naukę, ale mogą być też sprawiać że szkolenie będzie niebezpieczne. Dlaczego warto wybrać kurs kitesurfingu, a nie samodzielnie zdobywać nowe umiejętności? Z kilku względów jest to lepsze rozwiązanie. Przede wszystkim znacznie szybciej można na kursie opanować podstawy, dzięki czemu oszczędzimy mnóstwo czasu. Poza tym unikniemy kontuzji i niebezpiecznych sytuacji. Instruktorzy przekażą bowiem wszelką niezbędną wiedzę, aby móc bezpiecznie i skutecznie uprawiać kitesurfing.

kurs kitesurfingu na helu
kurs kitesurfingu - sprzęt

Kurs kitesurfingowy – Chałupy

Trafiłeś na profesjonalistów. Kitesurfing jest naszą pasją, której poświęcamy się od wielu lat. Posiadamy wszelkie niezbędne uprawnienia IKO i tysiące godzin doświadczenia w pływaniu, ale również i w nauczaniu kitesurfingu. Dlatego też nasz kurs kitesurfingu prowadzony w miejscowości Chałupy jest odpowiednio dostosowany do potrzeb uczestników. Tak naprawdę wystarczy kurs podstawowy, aby móc samodzielnie dalej szlifować nowo nabyte umiejętności. Podstawowy kurs kitesurfingu to w większości zajęcia praktyczne, na wodzie, w trakcie których instruktor przekaże Tobie najważniejsze kwestie teoretyczne, istotne dla Twojego bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. Nasze kursy kitesurfingu mają wpoić uczestnikom właściwe zachowanie na wodzie, aby w przyszłości uniknęli niebezpiecznych sytuacji i nieprzyjemnych wypadków. Płytka i niezafalowana woda Zatoki Puckiej dodatkowo gwarantuje bezpieczną i komfortową naukę. To jednak nam nie wystarcza, gdyż wolimy być przezorni. Dlatego też w naszej bazie zawsze znajdują się dwie motorówki typu RIB, a także dobrze przeszkolona kadra, która świetnie się orientuje w zakresie pierwszej pomocy. Wszelkie kursy przeprowadzamy ze szczególnym uwzględnieniem istotnych zasad bezpieczeństwa.

Jak dojechać?

Nie wiesz jak do nas trafić?

Sprawdź!

Nocleg

Potrzebujesz kwatery?

Zobacz!

Rezerwacje

Zarezerwuj kurs przed przyjazdem.

Skontaktuj się!

EASY Surf Center – Kursy Kitesurfingu

Półwysep Helski, kemping Chałupy 6
info@kurskitesurfingu.pl

 

Zadzwoń do nas:   +48 513 020 574

kursy kitesurfingu  kursy kitesurfingu  kursy kitesurfingu

Napisz do nas

1 + 10 =

EASY Surf Center - Szkoła Wind & Kite

Półwysep Helski, kemping Chałupy 6

Zadzwoń i umów się na lekcje: +48 513 020 574